Przygotowaliśmy w bardzo limitowanej serii piękną grafikę o wymiarach 30x20 cm, którą wręczaliśmy dostojnym gościom specjalnym, a przedstawia ona zarys frontonu naszego szpitala z fragmentem parku. Kwartet skrzypcowy, który umilał całą uroczystość, to najlepsi muzycy z Filharmonii Poznańskiej i dlatego wykonanie utworów było naprawdę mistrzowskie. Wiele troski włożyliśmy w odpowiednie nagłośnienie sali wykładowej im. Rydygiera, bo dobrze wiemy, że istniejąca aparatura nie jest najlepsza. Po wielu próbach zdecydowaliśmy się na wynajęcie pełnego zestawu nagłaśniającego w miejsce istniejącego i to był bardzo dobry pomysł. Przepiękna kompozycja kwiatowa stojąca na katedrze sali wykładowej wzbudzała zainteresowanie publiczności, a była ona stworzona przez znana poznańską florystkę.
Ze względów epidemiologicznych na sali wykładowej nie mogło być więcej niż 110 osób i stad musieliśmy bardzo pilnować, ażeby nie przekroczyć tej liczby i to się udało. Niestety kosztem wielu chętnych i naszych Przyjaciół.
Goście dopisali - na sali byli v-ce Wojewoda Wielkopolski, v-ce Marszałek Wielkopolski, v-ce Prezydent Miasta Poznania, prorektorzy Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Dziekan, Dyrektor Generalny, v-ce Kanclerz, rodzina profesora Antoniego Jurasza, dyrekcja Szpitala, 7 kierowników klinik laryngologicznych z Polski, ordynatorzy wielu oddziałów laryngologicznych, kierownicy różnych klinik szpitalnych, studenci, inni zaproszeni goście i oczywiście pracownicy naszej Kliniki.
Dużą niespodzianką był wykład profesor Małgorzaty Wierzbickiej o czasie, z licznymi odnośnikami filozoficznymi i pokazem unaoczniającym znaczenie upływającego czasu - sala była zasłuchana i chłonąca mądre słowa i zdania.
Wykwintny koktajl serwowany był przez kelnerów odpowiednio do wymogów sanitarno-epidemicznych - samemu nie wolno było niczego dotykać.
I tak wkroczyliśmy w 101-wszy rok naszej działalności...