W dniach 16-18 kwietnia 2015 r. odbyła się V Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Otologia 2015 zorganizowana przez Sekcję Otologii i Neurootologii Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów, Chirurgów Głowy i Szyi oraz Klinikę Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej UM w Poznaniu. Wzięło w niej udział 400 lekarzy i ponad 70 pracowników firm medycznych reprezentujących 32 przedsiębiorstwa. Integralną częścią Zjazdu było spotkanie pt. "Baha forum", trwające już od 15 kwietnia, w którym uczestniczyło 94 lekarzy. Zorganizowane zostało przez firmy Medicus i Cochlear.
Pierwszego dnia zjazdu w godzinach przedpołudniowych odbyły się 3 różne warsztaty szkoleniowe z udziałem 15-20 osób, w godzinach popołudniowych rozpoczęły się 2 sesje naukowe, w których uczestniczyli najwybitniejsi otolodzy europejscy w liczbie 10. Każdy z nich przedstawił 20-min wykład. Tematyka ich pokryła całość otologii i neurootologii. Bardzo ciekawe były dyskusje po tych referatach, zwłaszcza pomiędzy gośćmi zagranicznymi. W godzinach wieczornych na uroczystym otwarciu zjazdu w Dworze Artusa wystąpił zespół muzyczny 2 skrzypaczek.
Następny dzień tj. w piątek, był maratonem naukowo-szkoleniowym, bo obejmował równoległe sesje na dwóch salach konferencyjnych z doniesieniami wolnymi, dwa okrągłe stoły, sesję na zamówienie oraz zebranie Rady Kierowników Uniwersyteckich Klinik Otolaryngologicznych poświęcone pakietowi onkologicznemu. Pierwszy okrągły stół dotyczył nowotworów kości skroniowej, prowadzony był przez Prof. dr M. Wierzbicką z bardzo licznym udziałem uczestników zjazdu. Przedstawiono doświadczenia polskie, zwłaszcza petrosektomie. Druga konferencja okrągłego stołu prowadzona była przez Prof. dr K. Niemczyka i przedstawiała nowe zagadnienie jakim jest otoendoskopia.
W godzinach późnowieczornych na kolacji koleżeńskiej wspólnie przebywało 300 osób. W tym dniu goście zagraniczni byli na wycieczce po Toruniu.
W sobotę odbywały się kolejne sesje z wystąpieniami wolnym oraz bardzo ciekawy okrągły stół na temat zapalenia ucha środkowego. Prowadził go dr hab. J. Szydłowski.
Odbyło się spotkanie sprawozdawczo-wyborcze Sekcji Otologii i Neurootologii, na którym wybrano Prof. Wiolettę Pietruszewską na nową przewodniczącą oraz wskazano Łódź na miejsce następnej konferencji. Dodatkowo odbyło się zebranie Polskiego Towarzystwa Chirurgii Podstawy Czaszki z udziałem lekarzy neurochirurgów i laryngologów. Głównym jego tematem było ustalenie tematyki wspólnych badań naukowych.
Zjazd odbył się w pięknym hotelu Copernicus, który zapewnił bardzo dobre warunki techniczne do organizacji Zjazdu.
Trzeba podkreślić, że po raz pierwszy w historii zjazdów laryngologicznych całość programu naukowego zjazdu była dostępna w smartfonach. Ta innowacja informatyczna została bardzo entuzjastycznie przyjęta przez uczestników zjazdu. Wiele osób korzystało z tej nowej formy dotarcia informacji on-line. Współorganizatorem zjazdu była firma Termedia.