26 listopada to dzień, w którym uroczyście kończyliśmy obchody 100-lecia Kliniki. W tym dniu miały miejsce dwa wydarzenia - pierwsze to spotkanie w zabytkowej sali wykładowej Szpitala, a drugie to odsłonięcie tablic w holu Kliniki.
W pięknej starej sali wykładowej, w której od 70 lat odbywają się wykłady z otolaryngologii, zebrało się wielu znamienitych gości dla uczczenia 100 rocznicy. Najwyższe władze wojewódzkie, marszałkowskie, jak i miasta Poznania, władze Uczelni, jak i Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, bardzo liczni Kierownicy Klinik z całej Polski, ordynatorzy wielu oddziałów i oczywiście lekarze laryngolodzy, w tym cała Klinika poznańska. Oprócz tego byli przedstawiciele instytucji współpracujących z Kliniką, przyjaciele Kliniki oraz Rodzina założyciela Kliniki prof. Antoniego Stanisława Jurasza. Zasłużeni Pracownicy zostali wyróżnieni rożnego typu odznaczeniami, obejrzeliśmy 10-min film o historii Kliniki specjalnie zrealizowany przy współpracy z PCSS, wysłuchaliśmy pięknego wykładu prof. M. Wierzbickiej o znaczeniu czasu w naszym życiu. Wrażeń muzycznych dostarczył Kwartet Smyczkowy Filharmonii Poznańskiej. Wykwintny koktail uzupełnił program. I to wszystko w zaostrzonym rygorze epidemicznym, wszyscy pracownicy Kliniki po szczepieniach i po testach wykonanych tuż przed uroczystością.
Drugie wydarzenie rozegrało się w pięknym holu Kliniki, gdzie uroczyście odsłonięto tablicę poświęconą prof. Zygmuntowi Szmeji oraz tablicę 100-lecia. I tutaj wspaniale grał Kwartet Smyczkowy. Było dużo miłych słów i wzruszeń.