Mimo pandemii udało się zorganizować kolejną sesję LIVE pod patronatem European Laryngological Society (ELS). Do studia w Poznaniu zjechało 4 moderatorów z Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Holandii.
Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe zorganizowało centralne studio w nowej szacie, w którym pracowaliśmy przez 8 godzin. Program objął 18 operacji laryngologicznych wykonanych w 11 klinikach europejskich, w tym też w Poznaniu. Były to przede wszystkim operacje endoskopowe z użyciem lasera CO2, techniki 3D, a także operacje z dojścia zewnętrznego. W tym roku dominowały zabiegi fonochirurgiczne, których było więcej niż operacji w raku krtani. Z ciekawych zabiegów z dojścia zewnętrznego trzeba wymienić reinerwacje fałdu głosowego poprzez zespolenie uszkodzonego nerwu krtaniowego wstecznego z ansa cervicalis od nerwu podjęzykowego. Inne operacje, które zwracały uwagę to postępowanie w zwężeniach spoidła tylnego, przecięcie włókien mięśnia pierścienno-gardłowego, czy też myoneurektomia endoskopowa w dystonii krtaniowej. Laryngolodzy operujący chorych z rakiem krtani pokazali swoje mistrzostwo w oszczędzających resekcjach wewnątrzkrtaniowych.
Wstępne kalkulacje informatyków z PCSS pokazują, że byliśmy oglądani na całym świecie, na wszystkich kontynentach, z wyraźną dominacją w Malezji, Indonezji, Algierii, Indiach i wszystkich krajach europejskich. Przybliżona liczba uczestników to ponad 40 tysięcy.